Számtalan előnnyel rendelkeznek az okostelefonok, amelyek nélkül lassan nem is tudjuk az életet elképzelni. Emellett azonban nem árt néha szót ejteni a veszélyeiről is. Az „internetes világ” egyik nagy veszélye az adatok megszerzésére irányuló kibertámadások, amelyek ellen nincsenek megfelelő védelemmel felvértezve az okostelefonok.
A szakemberek szerint a készülékek csupán néhány százaléka van valamiféle védelemmel ellátva, de ezek is könnyedén feltörhetők. Nem valószínű, hogy az egyszerű embernél kutakodna valaki, de azért mégis komoly veszélyt jelent, hiszen a más adataival való visszaélés nagy problémákhoz is vezethet. Amerikában és Nyugat-Európában végeztek felmérést a cégek információbiztonsági helyzetéről és az eredmények nagyon lesújtóak lettek. Riasztónak is mondhatóak ezek az adatok, miszerint közel 6,6 milliárdra tehető a lehallgatható mobiltelefonok száma, így bárki áldozatul eshet. Az okostelefonokra lehet lehallgatás védelmet kérni, de a régi mobiltelefonoknál mindez lehetetlen. A politikusok, tudósok, híres személyek lehetnek veszélyben, hiszen a telefonon megbeszélt dolgokat könnyen ellenük fordíthatják.
Természetesen törvénybeütköző bárkit is lehallgatni, ezzel megsértve személyiségi jogait, de egy a témában jártas szaki számára bizonyára nem lenne nagy kihívás. Óvatosan kell bánni a legfontosabb, mások előtt titkolt információkkal, mert lehetséges, hogy egy telefonbeszélgetés is elég ahhoz, hogy mindez kiszivárogjon. Remélhetőleg lesz változás a jövőben ezen a területen és egyre több okostelefon lesz ellátva lehallgatás elleni védelemmel.